Bulgaristan’da Gayrimenkul Alım Süreci

Bulgaristan’da Gayrimenkul Alım Süreci

Bulgaristan’da mülk satın almak nasıl – kullanımınız için espert’in tavsiyelerini sunuyoruz. Bulgar hukuku, AB dışındaki vatandaşların Bulgaristan’da bazı kısıtlamalarla mülk satın almasına izin verir.  AB dışındaki tüm doğal veya tüzel kişiler Bulgaristan’da kendi isimleriyle daireler satın alabilir. Dairelerin, dairelerin inşa edildiği arazinin ideal parçaları ile gelmediklerini sağlayabilirler. Bulgaristan’da satılık dairelerin çoğu arazinin parçaları olmadan satılmaktadır.

BULGARİSTAN’DA BİR MÜLK SATIN ALIRKEN BİLMENİZ GEREKENLER

 • Satıcının mülkün gerçek sahibi olduğunu doğrulayın.
 • Mülkün transferine yasal engel olmadığını doğrulayın.
 • Noter Tapu (İngiltere’de Tapu ile aynı), aynı zamanda Tapu olarak da adlandırılır.
 • Ön satış sözleşmesini hazırlayın.
 • Üçüncü tarafların Olası iddiaları durumunda alıcının haklarını sağlayan kayıt Bürosundaki mülkiyet Siciliyle noter Tapu sicilini kaydedin. O zamandan beri alıcı ipotek, kiralama, satış vb. Ile elden çıkarma hakkına sahiptir.
 • Mülkiyet bulunduğu belediyede yerel vergi ve Ücretler bölümünde yıllık vergi levying, bir vergi beyannamesi dosyası.
 • Gayrimenkul yatırımıyla daimi ikamet ve Bulgar vatandaşlığı elde etmek.
 • Bulgaristan’da en rekabetçi taşıma ücretleri sağlamak.

TÜM AB KİŞİLERİ BULGARİSTAN’DA ARAZİ SATIN ALMAK İÇİN İZİN VERİLİR

Bir bahçe ya da arazi Arsa ile bir ev satın alırken bir arazi olmayan AB vatandaşlarına satılamaz bilmeli. Sadece bir Bulgar şirketi kaydederek satın alınabilir.

Öte yandan, AB fiziksel ve tüzel kişiler fiziksel kişiler olarak kendi isimleri Bulgaristan’da bahçeler ve düzenlenmiş araziler ile ev satın almak için izin verilir. Bulgaristan’ın AB’ye katılım Antlaşması, Bulgaristan’ın AB fiziksel ve tüzel kişilerin Bulgaristan’da arazi satın alma yasağını korumasına izin verdi. AB’ye katılımından sonra arazi için 5 yıla kadar. 5 yıllık dönem artık bitmiş ve 1.01.2012 beri tüm AB kişileri Bulgaristan’da arazi satın almak için izin verilir. Bu, bahçeli evler, yerleşimlerin imar alanı içindeki tüm araziler, arazinin, ofislerin ve diğer ticari mülklerin ideal kısımlarıyla gelen daireler için geçerlidir. Aynı şey Avrupa Ekonomik bölgesinden (AEA) ülkelerin vatandaşları için de geçerlidir.

BULGARİSTAN’DA BİR MÜLK SATIN ALIRKEN İPUÇLARI

 • Kare, Bulgaristan değeri, özellikleri yerine oda Birleşik Krallık metre. Üç yatak odalı bir daire küçük bir pahalı panel kutusu olabilir.
 • Emlakçılar, ortak parçaların boyutundan bahsetmeden metrekare cinsinden mülkün toplam büyüklüğünden söz ederler. (Ortak parçalar kullanılabilir değildir, ancak bunları düzenli metrekare olarak ödeyeceksiniz).
 • Bazı özellik teklifleri çok çekici görünebilir, ancak Bulgaristan’da bir özellik satın alırken her zaman ne için ödeme almak kendinize hatırlatmak gerekir. Mülkün değersiz olmasının her zaman iyi bir nedeni vardır.
 • Aracıların Komisyonu, mülkün değerinin %2,5 – %3,5 arasında değişir.
 • Reklamı yapılan özelliklerin fiyatı genellikle müzakereler için bir yer bırakan gerçek değerden daha yüksektir. Ortak uygulama, mülkün fiyatının işlem sırasında %5-10 oranında daha düşük olmasıdır.

ALIM VE SATIM İŞLEMLERİ VERGİ VE ÜCRETLERİ DAVA

Mülkün satışı sırasında yapılan masraflar taraflar arasında eşit olarak paylaşılmalıdır. Bu sanata göre bir rool cc. yükümlülükleri ve sözleşmeler Yasası 186

Aşağıdaki ücretler noter ofisinde anlaşma formaliteleri performans üzerine gerekir:

 1. Noter ücreti, noter ücretleri tarife göre hesaplanan sertifikalı malzeme faiz. (Vergi Değerlendirme ve satış fiyatı arasındaki fark durumunda – yüksek miktarda.) + %20 KDV.
 2. Başlığın kayıt ücreti Kayıt Ajansı tapu kayıtlarını Tapu ve onaylı malzeme faizi %0,1 olmuştur. Mülkün ağır kazanılması durumunda vergi, %0.1 ila %3 tutarında.
 3. Her Belediye için vergi oranı Belediye Konseyi tarafından belirlenir.

Birinci vergi, iki değerin yüksekliğini temsil eden temel alınarak hesaplar.
İkinci-yerel vergi ve Ücretler Yasası veya kararlaştırılan fiyata Ek 2 altında öngörülen oranlara uygun olarak belirlenen mülkün vergi değerlendirmesi.

Bu amaçla, noter bürosundaki anlaşmanın yerine getirilmesinden önce, mülk sahibi, bulunduğu belediye tarafından verilen vergi değerlendirme belgesi almalıdır. Bu tutarların toplam noter öder ve ikincisi tapu kaydını gerçekleştirir ve nedeniyle ücretleri öder.

Duruma bağlı olarak, ek ücretler genellikle 2.5 ila %3 oranında, müzakere ile belirlenen emlakçı /ajans/ – ücret olarak ödenmesi gerekebilir.

Bulgaristan’da bir mülk satın almak, Bulgaristan’ın vergi sakini olabilirsiniz.

Mülkiyet yıllık vergi

Mülk sahibi yıllık emlak vergileri ödemek zorundadır.  İki emlak vergisi ödeyeceksiniz: yerel belediyede ödenen emlak vergisi ve çöp toplama.